תמונות אחרונות

פרשת בהעלותך

בהעלותך את הנרות 

 

מדוע נוקטת התורה במינוח "בהעלותך את הנרות" ולא במינוח המוכר לנו בחיי היום יום "בהדליקך את הנרות"?

הרש"ר הירש, בדרכו המיוחדת, נדרש לשאלת השימוש במינוח "בהעלותך" ומפרש את העלאת הנרות, בדומה להעלאת התלמיד על ידי מחנכו.

המחנך עושה רק את פעולת ההזנק (START UP) לתלמידו, על ידי כך שנוטע בו בטחון ואמונה שהוא מסוגל וגם יצליח, בהעלאה ראשונית של אור הנר ומכאן- כפי שנאמר בתלמוד במסכת שבת, כ"א – "שתהא שלהבת עולה מאליה".

הרש"ר הירש מציב לנו אינדיקציה להצלחה חינוכית בכך שהמחנך ירגיש עצמו כמיותר ביחס להצלחת תלמידו.

 

תמונת השבוע היא כבר לא תמונה אחת, אלא רצף של תמונות הזנק באמי"ת המר: אם זה גיבוש צוות החנ"מ יחד עם כ20 מורים מביה"ס שרוצים לקדם ולהשפיע על חינוכם והתקדמותם של ילדי החנ"מ בביה"ס. ואם זה תחרות היצירה התורנית של מאות תלמידים מכל הארץ, בה אמית המר הדליקה משואה של אור לשים את התורה במרכז.http://www.amit.org.il/%D7%9E%D7%94%D7%A0%D7%A2%D7%A9%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%A9%D7%AA-2/  כנסו לקישור לראות את האור שהוביל רכז המצויינות  אסף סירי היקר.

ואם זה גיוסם בשעה טובה של בחורי המכינה שהגיעו בשעה טובה לקו הגמר בו יתחילו להדליק ולהעלות הם את נרותיהם של אחרים. ואם זה תלמידי מכינת מופת שלומדים ופורחים בשפה האנגלית מתוך למידה משמעותית בשעות המאוחרות יחד עם מובילי מכינת מופת. ואם זה התמונה שהוכרזה באמצע השבוע כתמונה השבוע. תלמיד ז4 מצדיעים בהר הרצלעל קברו של נופל גיבור במלחמות ישראל. אין לי ספק שתמונה זו העלתה והדליקה אצלם את נרותיהם. ואם זה כמות הצוות שהתגייס ומתגייס בכל פעם מחדש עם מסירות מדהימה כולל ויתור על יום חופשי ועוד בכדי לסייע לתלמידנו בנינו היקרים בבגרויותיהם.

 

יהיה רצון שנמשיך לזכות לעלות ולהדליק אור טוב בעולם.


שבת שלום.

 

רפי מימון

מנהל קריית החינוך

אמית המר רחובות