תמונות אחרונות

פרשת שלח

"ויספרו לו ויאמרו באנו אל הארץ אשר שלחתנו…"

 

האם קיים מבט אובייקטיבי על המציאות ? פרשת המרגלים מעידה שלא.

כל 12 המרגלים ביקרו באותם אתרים ומקומות בארץ, למעט גיחה אחת של כלב ויהושוע להשתטח על קברי האבות בחברון.

אולם בספרם לבני ישראל את אשר ראו, היה זה כאילו סיפרו שנים עשר המרגלים על שתי ארצות שונות. אלה ראו "ארץ אוכלת יושביה" ואלה ראו "ארץ זבת חלב ודבש".

ההבדל בין עשרת המרגלים לבין יהושוע וכלב נפער ברמת ההתבוננות. מה שראו אלה לא ראו אלה, המחלוקת היתה בהבנת הנראה.

לדגו' את הערים הבצורות חומה ראו המרגלים כסימן לחוזק , ואילו יהושוע וכלב ראו בזה כסימן לחולשה, רק חלשים נזקקים לחומות מגן גבוהות, אך החזק יושב בערי הפרזות. וכו' וכו'..

 

תלמידי י2 , לארוך כל השנה ניפגשו עם בי"ס מדעים בעיר רחובות, ואתמול היה מפגש ארצי לשיח בחברה הישראלית, לאורך כל השנה נזקקו הצדדים להבנת הנראה. אין ספק שבראיית הטוב והמאחד עם ישראל ייצא מחוזק. לפני כשנה שמעתי את הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ מסביר מדוע האיום הכי גדול על עמנו זה לא אירן ולא חיזבלאה ולא החמס, אלא הפילוג והפיצול בעם. כוחנו באחדותנו. יישר כוח לכתה י2 בהובלת שחר את נושא אחדות ישראל.

השבוע זכינו לעוד הרבה תמונות מרגשות מפגש סיום פרוייקט אמירים בהובלת דגנית, טיולי פרידה מכתה ממחזור יב יחד עם מחנכיהם. קהילה לומדת אנגלית  ז3 וח3 בהובלת מירה. סיורים בעין צורים ע"י שמוליק, ערב כתה מיוחד בהובלת לירון בח3, ערב מתבגרים הרצאה והצגה שהשתתפו בה מכל העיר ומבית ספרנו כ110 הורים בהובלת היועצת טל. ועוד כהנה וכהנה לכולם הברכה.

 

שנזכה לגדל בנים ובני בנים עוסקים בתורה ובעבודה למען אחדות עם ישראל.

שבת שלום.