בקרית החינוך אמי"ת המר עוסקים ימים ולילות להגיע לליבם של תלמידינו.
ביצירת שיח ופעילויות מגוונות ועירכיות ע"י צוות הבי"ס- המורים והמחנכים אשר נותנים מענה במהלך היום,
בשיתוף עם ארגונים נוספים אשר נותנים מענה לכלל התלמידים במהלך היום-אחה"צ-ערב ע"י צוות מדריכים מנוסים.


מקום בלב
ארגון הנוער "מקום בלב" מתמחה בפעילות בפנאי עם נוער בגילאי ה'-י'ב בפריפריה, ובונה ברצף על פני שנים תהליכים חברתיים משמעותיים בקרב הנוער. מאות מבוגרי הארגון משתלבים במעגלי העשיה ואחראים להובלה בחברה ובעשייה הציונית והתורנית.
הארגון פועל עם מאות בני נוער  ברחבי הארץ ובונה בקרבם את הזהות היהודית מתוך העצמה ורצון.
הארגון פועל בפריסה ארצית של סניפים, כאשר לכל סניף יש מנהל/ת הפועל בישוב ומגשים את היעדים של הארגון.
הארגון פועל בקשר הדוק עם מוסדות החמ"ד, מתוך תפיסת עולם שכח היחד יפתח את הלב בקהילות, בערים ובשכונות, ומתוך שליחות להגיע אל הלב של הנער/ה ולהצית בקרבו את החלום.
הנער בחברה הישראלית ניצב היום בפני שאלות מהותיות ומחפש פינה חמה, פינה של הקשבה, מקום בו יבליט את האורות שבאישיותו וייפגש עם ערכי היהדות והציונות המשלבים חסד ויצירה.
הנער מחפש מסגרת חמה המעניקה מענה חינוכי וערכי, וכן קשר של חיים.
מקום בלב הוא המקום הזה.


אפיקים
העצמת התהליך החינוכי בבתי ספר תיכונים מקיפים דתיים ע"י מעבר מהתמקדות בהישגים לימודיים להסתכלות חינוכית כוללת ולפיתוח תלמיד בעל עמוד שידרה ערכי ולימודי. תפיסה יסודית של התוכנית היא כי העצמת האווירה הערכית בבי"ס מובילה גם לשיפור בהישגים לימודיים. כך ביה"ס מניף שני דגלים: האחד- חינוך לערכים ומידות, והשני- מיצוי הפוטנציאל הלימודי. ובע"ה באמצעות שני דגלים אלו יתאפשר לכל תלמיד להציב יעדים שאפתניים ולהגשים חלומות.

תהליך השינוי מתחולל על ידי עבודה מול כלל מרכיבי בית הספר- המנהל, צוות המורים התלמידים וההורים. דגש מיוחד ניתן להעצמת צוות בית הספר והפיכתו למוביל תהליך חינוכי לקידום ערכי ודתי של התלמידים ובנית "גאוות יחידה" לביה"ס. במקביל אנו מפעילים מדריכים ומדריכות בכיתות ט-י המהווים מודל להזדהות וחיבור אישי לתלמידים ובשיתוף המחנכים מחזקים את העשייה החינוכית הלא פורמאלית בכיתה כקבוצה ולכל תלמיד כפרט ייחודי.


אמונתך בלילות
הינו פרויקט נוסף מטעם אפיקים המאפשר תמיכה ומסגרת של רשת שיעורי תורה עבור תלמידי בית הספר החפצים בכך מחוץ לשעות הלימודים באזור מגוריהם.
בכל שבוע נפגשת קבוצת התלמידים ללימוד משותף עם מדריך אפיקים בענייני מידות ואמונה,
הלימוד המשותף בונה את התלמידים ונותן להם מקום ומענה פתוח לשאלותיהם.  האווירה בלימוד המשותף קלילה ונעימה ומלווה בכיבוד קל. בית הספר מעודד את תלמידיו להשתתף ועומד בקשר רציף עם המדריך ומעודכן בהתקדמות התלמידים.

 

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת